ďťż

Gniazdo bociana czarnego, Estonia

gersenda - Wto 20 Kwi, 10 19:19
Adres kamerki:

mms://tv.eenet.ee/kurepesa

Kamerka w gnieździe Padisa już działa. Gniazdo w estońskim lesie w Jogevamaa, na szczycie osiki, która jest jednym z najstarszych drzew w tym lesie. .Kamerka działa od 2007 r. Ubiegły rok nie był szczęśliwy. 5.04.09. w gnieździe pojawił się bocian bez obrączki . Wszyscy myśleli, że to Donna, partnerka Padisa, ale okazało się , że to samiec. Nie robił porządków w gnieździe, ani w nim nie nocował. Ponieważ był bardzo piękny, nazwano go Toomas. Jesienią otrzymał nadajnik.

17.04.09 przyleciał Padis. Padisa rozpoznajemy po niskiej obrączce na lewej nodze i charakterystycznej łysince . Tak naprawdę, to nie jest łysinka, tylko taki układ piórek, który daje wrażenie łysiny.Zdjęcie pochodzi od Lili z http://www.looduskalender...?p=33518#p33518 .

Padis starannie przygotował gniazdo, ozdobił je pięknie, jak się potem okazało jesienią, zasiał w nim pokrzywy i posadził grzyby, ale nie doczekał się na partnerkę i 30 kwietnia odleciał. Zaprzyjaźnił się potem z Toomasem i na migracji byli razem. Jeśli nadal są razem, to Toomas jest w Turcji , ale leci bardzo powoli .Nawet puste gniazdo jest tak piękne, że można je oglądać dla relaksu. Miejmy nadzieję, że ten rok będzie szczęśliwszy.